دوره هنر های تجسمی

طراحی و نقاشی
دوره تخصصی آموزشی مبانی هنرهای تجسمی دوره ی آموزشی مبانی هنرهای تجسمی
هنرهای تجسمی(Visual Arts) که به آن گاهی هنرهای بصری یا دیداری نیز گفته می شود، آن گروه از هنرهای مبتنی بر طرح است که مشخصاً حس بینایی را مخاطب قرار می دهند.

نقاشی، معماری، گرافیک، طراحی، پیکرتراشی و مجسمه سازی، هنرهای تزیینی و هنرهای دستی را می توان در زمره هنرهای تجسمی قرار داد. تا قبل از قرن ۱۹ میلادی، هنرمندانی که در این رشته ها مهارت داشتند را به عنوان هنرمند تجسمی می شناختند.

پس از ابداع عکاسی، هنر گرافیک و تصویرسازی به طور کل تغییر کرد و یکسری آثار جدید هنری را به وجود آورد .با پیشرفت تکنولوژی و توسعه فناوری، خلاقیت ها شکوفا شد و شیوه های گوناگونی از هنر ابداع شد. امروزه هنر تجسمی به طور کلی دگرگون شده و مرزهای سنت و مدرنیته در هم ادغام شده است.

در حال حاضر هنرهای تجسمی شامل: نقاشی ، خوشنویسی ، مجسمه سازی ، عکاسی، گرافیک، معماری، طراحی(طراحی داخلی و طراحی صنعتی) ، هنرهای نمایشی و هنرهای دستی است.

به طور کلی هنرهای تجسمی به هنرهای زیبا و هنرهای کاربردی گفته می شود.

هنرهای تجسمی به درک و فهم بیننده وابسته است و هنرمند باید بتواند با مخاطب و بیننده آثارش به خوبی ارتباط پیدا کرده و منظور خود را منتقل کند. همه افراد در گروه سنی مختلف می توانند با هنرهای تجسمی ارتباط خوبی برقرار کنند و هر کس به فراخور ادراک خود برداشت مختلفی داشته باشد. جاذبه هنرهای تجسمی به قدری است که گاهی بیننده مسحور شکل، طرح و خطوط شده ، از درک مطلب مورد نظر هنرمند دور می شود. پشیناز دوره بدون پیشنیاز
دوره تخصصی مبانی هنرهای تجسمی بدون پیشنیاز است سرفصل های دوره ۱-مبانی هنرهای تجسمی
۲-عناصر بصری

۳-شکل و ترکیب و بافت

۴-تناسب تعادل تباین وحرکت و ریتم

۵-فضا در هنر تجسمی

۶-مفهوم رنگ

۷-فیزیک رنگ

۸-شاخص های اصلی رنگ

۹-دسته بندی رنگ ها

۱۰-کنتراست رنگ

۱۱-هماهنگی رنگ ها نحوه ثبت نام جهت ثبت نام می توانید حضوری مراجعه کنید یا با شماره (۰۲۱۵۶۳۲۷۴۲۷) تماس بگیرید . کلمات کلیدی دوره تخصصی آموزشی مبانی هنرهای تجسمی, مبانی هنرهای تجسمی, مدرک بین المللی مبانی هنرهای تجسمی, مدرک دوره آموزشی مبانی هنرهای تجسمی , دوره آموزشی مبانی هنرهای تجسمی, دوره تخصصی, دوره غیرحضوری ,دوره مجازی

به اشتراک بگذارید:

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سایر مطالب پیشنهادی:
حسابداری
آموزش
کلثوم رضائی

دوره حسابداری

آموزش حسابداری حضوری در دوره آموزش حسابداری حضوری کلاس ها به صورت معمولی و فشرده برگزار میشوند و شما با توجه به شرایط زمانی دلخواه

مراقبت و زیبایی
آموزش
کلثوم رضائی

مراقبت و زیبایی

آموزش آرایش و پیرایش زنانه ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای دوره آموزش آرایش و پیرایش به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود.